Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem – Vnitřní královna

V předchozím díle jsme se podívali na zoubek vnitřním hrdinům. Ukázali jsme si, že i hrdina může být někdy tak trochu „záporák" a že je to v daný moment vlastně v pořádku - protože naše stíny k nám patří stejně jako naše kladné vlastnosti.

Není tu žádné dogma, neexistuje správná ani špatná varianta. Každý má své vnitřní nastavení specifické a nelze se řídit obecnými pravidly.

Navázali jste spojení se svým podvědomím? Jste připraveni komunikovat se svými vnitřními parťáky? Skvělé. Pojďte se seznámit se svou vnitřní královnou.

Vzkaz od královny

Nejprve nechám mluvit svoji vlastní vnitřní královnu a zaznamenám zde to, co mi diktovala pod ruku. Pojďte se inspirovat:

„Můžeme se propojit v situaci, kdy už budeš mít všechno podstatné úhledně srovnáno, vše důležité ošetřeno, a půjdeš po té správné cestě. V tu dobu spolu můžeme vládnout Tvému vnitřnímu království, společně se radit a rozhodovat. Mohu být Tvým poradním hlasem a připojit se ve chvíli, kdy budeš potřebovat drobnou podporu a vlastní zdroj informací.“

Zdroje, hranice a nové startovní políčko

„Můžeme se setkat i ve chvíli, kdy je Tvůj svět rozmetaný na prach. Mohu Ti ukázat, kudy jít, jak zachovat základní potřeby, čím se na cestě dosytit. Jaké další kroky udělat pro to, abychom z pusté planiny společně doputovaly až ke hradu.

Nedbej toho, že hrad je v první chvíli zpustlý, zanedbaný a prázdný. Vyhledej trůnní sál, postav zpět na nohy převrácený trůn. Vymeť z koutů pavučiny, otři zaprášená okna. Nech slunce probleskovat barevnými sklíčky a vykoupej se v té duhové spršce.

Všímej si toho, zda je Tvůj hrad prázdný, nebo jsou zde další lidé. Jdou za Tebou sloužící, vojáci, rytíři, šlechta nebo další královny? S kým se nyní potřebuješ poradit? Jaké úrovně mysli Tě nyní obklopují?

Je na Tvém hradě studna s vodou? V jakém stavu je zahrada, jak vypadají hradby?“

Na cestě zpět sama k sobě

„Postupem času, až zesílíš a odhodíš staré strachy a zátěže, se Tvůj hrad bude proměňovat. Projdi postupně všechny jeho místnosti a zákoutí – nejspíš zjistíš, že některé původně zamčené místnosti jsou otevřené, jiné zmizely nebo naopak přibyly nové.

Prozkoumej vše, co ve svém hradu najdeš. Zotvírej truhlice a skříně a vytáhni na světlo všechny své poklady, staré listiny, rodinné památky. Všechno protřiď a rozluč se se vším, co k Tobě nepatří nebo nepotřebuješ. Odevzdej ohni a vodě vše, co s Tebou nesouzní.

Nyní si mne znovu prohlédni. Jaké mám šaty, jaký účes, jak se cítím, jak jednám s okolím? Jsem už ve své plné síle?“

Podpora, spolupráce a sdílení

„Vrať se do trůnního sálu. Najdeš tam několik stejných trůnů postavených do kruhu. Posaď se na svoje místo a přizvi k sobě další královny.

Vytvořte společenství moudrých a vědomých žen, spolupracujte, inspirujte se, sdílejte. Mohou to být Tvé přítelkyně, kolegyně, jiné podnikatelky i Tvoje klientky.

V kruhu královen se skrývá obrovská síla. Staň se plnohodnotnou součástí. Stoupni si znovu do své síly. Shoď pouta, opraš sukně, rozčeš si vlasy. Usměj se. Jsi to Ty, zářící, klidná síla.“

Jakou královnu vidíte v zrcadle vy?

Moudrost. Síla. Laskavost. Empatie. Pevné hranice. Co vás napadá, když si představíte královnu?

Možná si při pohledu do zrcadla říkáte, že nevidíte ani královnu, možná ani princeznu. Snad Popelka? Sněhurka na útěku? Nebo když už královna, tak jedině ta Ledová? /Mimochodem - za každým projevem agrese, zloby nebo chladu se mohou skrývat stará zranění. Klíčem je dovolit si je objevit, přijmout a opečovat. I z Ledové královny se tak znovu může stát zářící žena plná života./

Královnou se nemusíme narodit. Ale můžeme se jí stát. Můžeme objevit všechny její aspekty a kvality samy v sobě. Objevit, kultivovat a rozvíjet. Můžeme se stát tou nejlepší verzí své Vnitřní královny. Nezáleží na tom, z jaké startovní čáry jsme vyšli. Stačí si to prostě dovolit…

Co znamená být královnou svého života

Vnitřní královna přináší esenci našeho ženství, ženské energie a přijetí sebe sama v plné křehkosti a zranitelnosti. Dovolit si být zranitelná neznamená, že odevzdáme svoji moc do rukou druhých, ať už zachránců, nebo protivníků. Znamená to, že můžeme vládnout svému životu s lehkostí, grácií a bez navlečeného brnění.

Královna má jasno ve svých prioritách. Ví, kdy nemá smysl dále zůstávat, ví, kdy je vhodný okamžik vykročit novým směrem. Ví, kdy je čas odpočívat, a ví, že je zatraceně důležité udělat si prostor sama na sebe. Ztrhaná, roztříštěná a nevyspalá královna nemá šanci vládnout spravedlivě a uvážlivě - místo její moudrosti bude mluvit vztek, frustrace nebo rezignace.

Moudrá královna si dovoluje přijmout i svoje stinné stránky - jen tak se vše může propojit a zůstávat v rovnováze. Může být smutná, může říct ne, když to potřebuje, ale nenechává se svými pocity udolat. Svým emocím dovoluje svobodně projít skrze tělo tak, aby se nepotřebovaly usazovat a schovávat „na později". 

Královna se možná původně narodila do chudé chaloupky. Své dětství mohla klidně strávit bosky, v lese nebo mezi domácími zvířaty. Možná mívala často hlad a možná někdy snila o lepším životě. Pokud ji její cesta zavedla až na vlastní hrad, je jasné, že nezůstala jen u snění - převzala plnou zodpovědnost za svůj život a pracovala na tom, aby se vyvíjel tak, jak si sama přeje.

Váš život = vaše volba

Můžeme přijmout naši životní situaci tak, jak je. Můžeme setrvávat v roli oběti, stěžovat si, co všechno na nás napáchala výchova našich rodičů nebo partneři (citově chladní, přehnaně nároční, lhostejní, choleričtí...). Můžeme se pečlivě vyhýbat všem přležitostem vzít život do svých rukou, křečovitě se držet okraje své komfortní zóny a každou šanci na změnu vyhnat koštětem. A je to tak v pořádku, pokud je to v pořádku pro nás.

Když si vezmu k ruce poněkud extrémní případ - můžeme skončit po nehodě na vozíku a a) zhroutit se do sebe, zanevřít na celý svět a užírat se v samotě svým neštěstím. Nebo b) můžeme udělat maximum pro možné zlepšení, věřit v daší možnosti, nezapomínat na vše, co nám dodává odvahu, energii a sílu ve chvílích pochybností, a vítat nové příležitosti.

Stejně tak není podstatné, ve které životní etapě se rozhodnete propojit se svou vnitřní královnou a vzít si zpět svoji moc. Je lhostejné, zda je vám dvacet nebo šedesát. Máte-li opravdu silnou touhu ošetřit stará zranění, transformovat nefunkční vzorce a začít konečně žít podle svého, cesta se najde, přijde ten správný učitel, příležitosti se objeví. Jste připraveni?

Tohle je předposlední část našeho společného putování vnitřním světem. Poslední díl bude věnován vnitřnímu králi - speciál pro muže (ale přečíst by si jej určitě měly i vaše ženy).

Chcete se vydat na cestu do svého vlastního vnitřního království? Dejte mi o sobě vědět - ráda vás diskrétně a bezpečně doprovodím. 

Sdílet na FacebookuJak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem – Vnitřní královna
Sdílet na LinkedInJak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem – Vnitřní královna

Maja Bourková

Image

Rozmotávač myšlenek, životní kouč
a průvodce podvědomím. 

Vlastní metodou práce s podvědomím, podpořenou mými vhledy a schopností nahlížet za oponu času oběma směry, se s vámi vydám na cestu za informacemi, které právě teď potřebujete. Nebo si možná vystačíme s klasickým koučinkem. 

Konzultace 1:1, ženské i smíšené kruhy a skupinové akce pro firemní týmy.

Více informací o autorce

Mohlo by vás zajímat

Featured image for “Ještě jednou o Londýně”

Ještě jednou o Londýně

Do Londýna přijíždí spousta cizinců, kteří se jazyk teprve učí. Ideální místo na vyzkoušení mluvit bez ostychu…
Featured image for “Jak se učit angličtinu pomocí písniček”

Jak se učit angličtinu pomocí písniček

Každý den slyšíte anglické písničky v rádiu, na youtube nebo ve filmu. Poslechem písniček se učíte také…
Featured image for “První lekce angličtiny? Tentokrát trochu jinak…”

První lekce angličtiny? Tentokrát trochu jinak…

První lekce angličtiny? Tentokrát trochu jinak…Co vás napadne, když se řekne angličtina? Slovíčka, gramatika, fráze, idiomy, školní výuka nebo jazykové…
Featured image for “Angličtina je všude kolem nás – English Is All Around Us”

Angličtina je všude kolem nás – English Is All Around Us

Chtěli byste trochu zapracovat na své angličtině? Vrhněte se na to teď hned, bez odkládání…
Featured image for “Vysoká citlivost – slabost nebo ctnost?”

Vysoká citlivost – slabost nebo ctnost?

Proč jsi zase otrávená, když se ostatní baví? Citliví lidé podobné věty slýchají celkem často. Je lepší citlivost skrývat?…
Featured image for “Konstelační kouzlení a vědoucí pole”

Konstelační kouzlení a vědoucí pole

Pomocí konstelací se můžete podívat na téma, kterým se zabýváte, jakoby z jiné perspektivy…
Featured image for “Vysoká citlivost”

Vysoká citlivost

Vnímáte určité podněty více než lidé ve vašem okolí? Nejste v tom sami aneb Hypersenzitivita v běžném životě…
Featured image for “Vědomé vztahy – šťastná zdravá láska”

Vědomé vztahy – šťastná zdravá láska

Šťastnou zdravou lásku lze definovat jako vztah, který má jasná očekávání a dohody a zdravé, ale flexibilní hranice…
Featured image for “5 otázek k nalezení smyslu života”

5 otázek k nalezení smyslu života

Chcete znát svůj smysl života? Najděte svoje IKIGAI. Jeho základním prvkem je žít v harmonii se svým okolím…
Featured image for “Nový projekt? Dejte o něm vědět světu”

Nový projekt? Dejte o něm vědět světu

Spojit se s novináři, blogery nebo s lidmi, které znáte a kteří o vás dají vědět dál, vás může posunout…
Featured image for “Změny v dětském spánku během vývoje”

Změny v dětském spánku během vývoje

Když se setká vývojový milník, začátek separační úzkosti a často růst zubů, umí se spánek otočit o 180 stupňů…
Featured image for “Komunikujeme, ale nerozumíme (si)”

Komunikujeme, ale nerozumíme (si)

Komunikujeme, ale nerozumíme (si)Ten hlboký moment pochopenia: „Ahaaa… takže oni ma milovali, oni ma prijali, oni len komunikovali a prejavovali to…
Featured image for “Crowdfunding: Objevte způsob, jak vydat svoji vlastní knihu”

Crowdfunding: Objevte způsob, jak vydat svoji vlastní knihu

Píšete si povídky do šuplíku či toužíte vydat autobiografii? Vydání vlastní knihy jde jednodušeji, než tušíte…
Featured image for “Nasloucháte své intuici?”

Nasloucháte své intuici?

Kouzlo intuice spočívá v tom, že nám předkládá informace a impulsy, které hlavou prostě nevymyslíme…
Featured image for “Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem – Vnitřní královna”

Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem – Vnitřní královna

Královnou se nemusíme narodit. Ale můžeme se jí stát. Můžeme objevit všechny její aspekty a kvality samy v sobě…
Featured image for “Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem 2. – Vnitřní hrdina”

Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem 2. – Vnitřní hrdina

Vnitřní hrdina prezentuje mj. vlastnosti, které obdivujeme a chceme, nebo je sami u sebe odmítáme přijmout…
Featured image for “Ty jsi někdo jiný, než jsem si myslela”

Ty jsi někdo jiný, než jsem si myslela

Je pro Vás důležité budovat kvalitní a harmonické vztahy? Záleží Vám na tom, abyste si s lidmi kolem sebe rozuměli?…
Featured image for “Italština – vyrážíme do baru”

Italština – vyrážíme do baru

Když v Itálii řekneme, že jdeme do baru, neznamená to nutně večerní popíjení – tuto slovní zásobu využijeme celodenně…
Featured image for “Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem 1. – Vnitřní draci”

Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem 1. – Vnitřní draci

Vnitřní draci reprezentují různé roviny vztahu sama k sobě. Mohou být našimi průvodci, rádci i zdrojem energie…
Featured image for “Děti a zdravá strava – je to oxymóron?”

Děti a zdravá strava – je to oxymóron?

K dětem mlsání skoro neoddělitelně patří. Chceme vidět děti šťastné a nechceme je dusit nebo nechávat hladem…