Jak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem – Vnitřní draci

Co si představíte, když se řekne vnitřní svět? Máte-li zkušenosti s meditacemi a prací s podvědomím, nejspíš si vybavíte nějaký zážitek, obrazy nebo příběhy, které k vám během této hlubší práce na sobě přišly.

Ať už ale meditujete pravidelně, nebo jste to zatím ještě nezkusili - s pojmem Vnitřní dítě, žena či muž jste se už nejspíš potkali. Mnozí z vás se dokonce vydali na průzkum, ošetřovali a ladili své vnitřní parťáky.

Ti ovšem nemusí mít vždycky podobu dítěte, ženy či muže. V našem nitru přebývá spousta dalších entit, z nichž některé přímo vybízejí k objevení.

Proč zrovna draci?

Před pár lety ke mně přišlo téma vnitřních draků. Není to už moc ezo (nebo rovnou na palici)? No, nemusí být. Přijde na to, jak k tomuto tématu (a zároveň k sobě samým) přistoupíte.

Draci reprezentují hned několik rovin vašeho vztahu sama k sobě – to je hlavní důvod, proč s nimi ráda pracuji např. při zahájení spolupráce, pokud potřebujeme odkrýt více rovin najednou a najít to nejakutnější, s čím potřebujete pomoci.

Víc hlav víc ví

Vnitřní draci jsou sami o sobě velmi zajímaví – někdo se setká se dvěma či třemi, jiný má hned desetičlenný manšaft. Většinou mívají jen jednu hlavu, jsou různě barevní, různě velcí a mají různá poslání.

Dokážeme si je snadno představit – někdo vidí ve svém podvědomí důstojnou, mohutnou bytost vyzařující velkou sílu a vzbuzující respekt, jiní si představují dráčky, jak je znají z animovaných pohádek.

Obvyklý základ „sestavy“ je malý, roztomilý dráček neposeda, který nám přichází ukázat potřebu hravosti nebo laskavé péče. Druhým nejčastějším je velký (někdy ten největší ze skupiny), spíše důstojný nebo vážný drak, přicházející k nám s podporou, usměrněním a výzvou.

50 odstínů draka

Kdosi se mě před vizualizací ptal, zda má jejich barevnost nějaká pravidla – z konzultací mám vypozorováno, že v tom žádná striktní zásady nejsou. Je ovšem obvyklé, že ti nejsilnější podporující draci bývají bílí nebo zlatí, zatímco malí dráčci se často prezentují oranžovou, červenou nebo jasně zelenou barvou.

Jsou nositeli mnoha různých emocí a nálad – mezi nejčastější patří hravost / potřeba sebepéče, často se objevuje drak, který se hněvá a snaží se vás popostrčit (třeba když přešlapujete v životě na místě, váháte nebo si myslíte, že se něčeho bojíte).

Ti největší, přinášející podporu a nadhled (a obvykle vám jej dopřejí v doslovném podání při letu nad krajinou), jsou tu pro vás a komunikují s vámi, kdykoli potřebujete podpořit a dodat odvahu, nebo žádáte o radu, jak dál, kterou variantu zvolit atd.

Pojďte se seznámit

Jak takové setkání s vnitřními draky probíhá? V mém podání jde o formu řízené vizualizace, kdy odpočíváte vsedě v uvolněné poloze a se zavřenýma očima, a já vás hlasem provázím do vašeho podvědomí. Po průchodu vstupním prostorem navážete kontakt a zahájíte komunikaci s jednotlivými draky.

Vy sami si řídíte průběh, průvodce jen v případě vhledu nebo informace nabízí možné cesty, v případě potřeby vás podpoří nebo lehce popostrčí tam, kde váháte, ale je jasné, že ten krok potřebujete udělat (většinou vy sami cítíte, že se máte vydat určitým směrem nebo něco udělat, pokud to plyne, nechávám dostatečný prostor k vlastní práci).

Setkáme-li se s nějakým strachem nebo blokem, jemně jej prozkoumáme a v případě potřeby jej transformujeme do podporující energie.

Netlačit na pilu, může mít ostré zoubky

Vždy jdeme jen tam, kam nás to pustí – nikdy netlačím na pilu, a mám to nastaveno tak, že když se dostaneme na hranici možností, dostane se vám upozornění třeba ve formě překážky, plotu, zamčených dveří apod. Respektuji správné načasování i okolnosti.

Po setkání s vnitřními draky (stejně jako po každé konzultaci, kde pracujeme s podvědomím) ještě proces nějakou dobu dobíhá (obvykle pár dní, týden).

Se svými vnitřními průvodci se můžete po prvním navázání kontaktu setkat sami, kdykoli to potřebujete, hledáte radu nebo chcete podpořit ve svém rozhodnutí. Díky tomuto propojení můžete získat vlastní zdroj informací, energie a podpory – a to je (nejen v dnešní době) k nezaplacení.

Jsme jedno tělo a jeden duch

Jedno je jisté – svých vnitřních draků se nemusíme bát. I když jsou třeba někdy přísní a tak trochu pouštějí hrůzu, když se vydáváme směrem, který nám nesvědčí, pravdou je, že jsou naší součástí, patří k nám a tvoříme jeden celek. Nic není černé nebo bílé.

Užijte si všechny barvy, ochutnejte všechny emoce a vytvořte spolu se svými draky jedinečnou esenci sebe sama.

Seznamte se svým vnitřním drakem

V členské sekci na vás už čeká vizualizace přesně na tohle téma (brzy spouštíme, nenechte si to ujít). Můžete postupovat přesně podle návodu, nebo si ji poslechnout pro inspiraci a vypravit se do říše za zavřenými víčky na vlastní pěst.

Pokud se do práce se svým vnitřním světem vydáte sami bez průvodce, dovolím si přibalit vám na cestu pár osvědčených tipů:

  • vyhraďte si čas a prostor, kde vás nic a nikdo nebude rušit. Když vás z prostředka výletu do vlastního podvědomí vytrhne hlasité zazvonění, křik dětí apod., návrat do reality může být celkem nepříjemný
  • pusťte si příjemnou, klidnou hudbu a nastavte si budík na cca 10-15 minut (doporučuji opět zvolit jemný, klidný zvuk, spíše melodii, která vás nevyděsí a nevytrhne, ale lehce upozorní, že je čas vrátit se zpět)
  • sedněte si pohodlně, chodidla opřete o zem a uzemněte se. Pokud dosud nemáte zkušenosti s energetickou prací, stačí, když si představíte, jak z vašich chodidel rostou kořeny a pevně se propojují se zemí (podlahou).
  • máte-li pocit, že některé dveře otevírat nemáte, nervěte kliku násilím. Ty dveře dobře vědí, proč (zatím) nejdou otevřít. A že nejdou hned neznamená, že nepůjdou otevřít třeba za měsíc nebo rok.
  • nechoďte za svými vnitřními entitami ve strachu, rozčilení nebo v jiném silném emočním rozpoložení. Naopak je skvělé, povede-li se vám vstoupit a prozkoumávat terén bez očekávání, s pomyslným bílým papírem, na který můžete následně napsat či nakreslit naprosto cokoliv
  • dejte sami sobě dostatečný prostor - potřebujete-li držet od svých vnitřních entit odstup, držte si jej. Chcete-li přistoupit blíž a třeba si svého draka pohladit, není nic snadnějšího, než se jej dovolit a domluvit se s ním, že můžete a že je to ok pro oba. Položíte-li otázku, nechte druhé straně čas na odpovědi.
  • nesnažte se urvat všechno najednou - během 10-20 minut nelze najít odpovědi na všechny otázky světa, a těžko vyřešíte a narovnáte svůj život od prenatálu až po včerejší hádku s manželem nebo šéfkou.
  • jdete na to se seznamem otázek a chcete konkrétní odpovědi? Pusťte kormidlo a projevte důvěru - ta správná informace si vás najde i bez předchozího zadání.
  • nedoporučuji pouštět se sami do větších hloubek, než které máte osahané a prozkoumané. Návrat zpět do reality může být problematický, zvlášť máte-li tendence snadno ulítnout, nevěnujete pozornost předchozímu uzemnění atp.

A pokud si na to sami netroufnete nebo chcete poznat celou svou dračí rodinku, dejte mi o sobě vědět. Ráda vás tímto krásným dobrodružstvím osobně provedu.

Příště se podíváme na zoubek vnitřním hrdinům, kteří jsou nositeli zdrojů a možností rozvoje vlastních schopností a darů.

Sdílet na FacebookuJak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem 1. – Vnitřní draci
Sdílet na LinkedInJak (a proč) pracovat se svým vnitřním světem 1. – Vnitřní draci

O autorce článku

Maja Bourková

Image

Rozmotávač myšlenek, životní kouč
a průvodce podvědomím. 

Vlastní metodou práce s podvědomím, podpořenou mými vhledy a schopností nahlížet za oponu času oběma směry, se s vámi vydám na cestu za informacemi, které právě teď potřebujete. Nebo si možná vystačíme s klasickým koučinkem. 

Konzultace 1:1, ženské i smíšené kruhy a skupinové akce pro firemní týmy.

WEB

Nejnovější články na portálu

Featured image for “Jak se po prázdninách dostat do bdělého stavu”

Jak se po prázdninách dostat do bdělého stavu

Jak se po prázdninách znovu nastartovat a nezbláznit se z každodenního kolotoče?…
Featured image for “Z nájmu do vlastního 2.”

Z nájmu do vlastního 2.

V rámci projektu ukazujeme lidem cesty, jak pracovat s financemi tak, aby se k vlastnímu bydlení dostali co nejdříve…
Featured image for “Knihy, které stojí za přečtení”

Knihy, které stojí za přečtení

Nosím v sobě život. Milá Joy – deník o těžkostech i radostech vdovce a Můj Jimmy – přátelství nosorožce a…
Featured image for “Vysoká citlivost”

Vysoká citlivost

Vnímáte určité podněty více než lidé ve vašem okolí? Nejste v tom sami aneb Hypersenzitivita v běžném životě…
Featured image for “Vědomé vztahy – šťastná zdravá láska”

Vědomé vztahy – šťastná zdravá láska

Šťastnou zdravou lásku lze definovat jako vztah, který má jasná očekávání a dohody a zdravé, ale flexibilní hranice…
Featured image for “Knihy, které stojí za přečtení”

Knihy, které stojí za přečtení

Čtyři tisíce týdnů, Jak poznám, že mě miluje a Mojenka – příběh dívky, do jejíž rodiny zasáhne nemoc…
Featured image for “5 otázek k nalezení smyslu života”

5 otázek k nalezení smyslu života

Chcete znát svůj smysl života? Najděte svoje IKIGAI. Jeho základním prvkem je žít v harmonii se svým okolím…
Featured image for “Knihy, které stojí za přečtení”

Knihy, které stojí za přečtení

Umění vnímat umění od Michala Třeštíka, Šaty pro královnu a Co má Margo ve skříni – zábavný průvodce pro zvídavé…
Featured image for “Pitný režim 2.- káva, čaj a mléko”

Pitný režim 2.- káva, čaj a mléko

Jak je to s kávou, čajem a mlékem v rámci pitného režimu? Můžeme nahradit obyčejnou, čistou vodu?…
Featured image for “Knihy, které stojí za přečtení”

Knihy, které stojí za přečtení

Misál pro děti, Dějiny světa na příkladu sedmi laciných věcí a kniha o symbolice jídla ve snech, pohádkách a mýtech…
Featured image for “Pitný režim”

Pitný režim

Co s pitným režimem, pokud jste jako velbloud a čistě teoreticky by vám k životu stačilo půl litru na týden?…
Featured image for “Knihy, které stojí za přečtení”

Knihy, které stojí za přečtení

Židovská lidová přísloví, Příběh římského setníka a kniha Milosrdná jizva, oslovující především mladé čtenáře…
Featured image for “Z nájmu do vlastního”

Z nájmu do vlastního

V rámci projektu ukazujeme lidem cesty, jak pracovat s financemi tak, aby se k vlastnímu bydlení dostali co nejdříve…
Featured image for “Nový projekt? Dejte o něm vědět světu”

Nový projekt? Dejte o něm vědět světu

Spojit se s novináři, blogery nebo s lidmi, které znáte a kteří o vás dají vědět dál, vás může posunout…
Featured image for “Knihy, které stojí za přečtení”

Knihy, které stojí za přečtení

Fejetony Hany Pinknerové pro unavené maminky. Strašidelný letní příběh pro děti a Chasidské povídky z dob holocaustu…
Featured image for “Změny v dětském spánku během vývoje”

Změny v dětském spánku během vývoje

Když se setká vývojový milník, začátek separační úzkosti a často růst zubů, umí se spánek otočit o 180 stupňů…
Featured image for “10+1 tip jak naplánovat dovolenou bez cestovky”

10+1 tip jak naplánovat dovolenou bez cestovky

Chcete začít cestovat sami, a také si všechno sami plánovat? Mám pro vás pár tipů, na co je potřeba myslet…
Featured image for “Knihy, které stojí za přečtení”

Knihy, které stojí za přečtení

Chvála pomalosti představuje novou pomalou filozofii. Otužování jako cesta k posílení těla i duše. Kařut a Řabach…
Featured image for “Komunikujeme, ale nerozumíme (si)”

Komunikujeme, ale nerozumíme (si)

Komunikujeme, ale nerozumíme (si)Ten hlboký moment pochopenia: „Ahaaa… takže oni ma milovali, oni ma prijali, oni len komunikovali a prejavovali to…
Featured image for “Crowdfunding: Objevte způsob, jak vydat svoji vlastní knihu”

Crowdfunding: Objevte způsob, jak vydat svoji vlastní knihu

Píšete si povídky do šuplíku či toužíte vydat autobiografii? Vydání vlastní knihy jde jednodušeji, než tušíte…