Ludmila Bakonyi Selingerová

Image
Pohádková Lída

Ludmila Bakonyi Selingerová je spisovatelka a pedagog. Napsala knihy V trávníku, V korunách stromů a Pod vodní hladinou (Grada-2014), Drabčíkova pouť (Dybbuk-2017), O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky (Pointa-2019) a Co sežral žralok (Jota 2020).

Se souborem Divadlo Pampeliška koncipuje představení a programy na podporu čtenářské gramotnosti pro děti. Přednáší pro autory, rodiče i pedagogy.

Autorsky se podílí na vzdělávacích a dobročinných projektech, pravidelně publikuje v časopisech Dráček, Sluníčko a Raketa. Její pohádky byly odvysílány v rozhlase a v pořadu Malovaná čítanka na čt :D.

WEB
PROJEKT JEZ JAKO KANEC

Mým posláním je vnášet hravost a lehkost i tam, kde jsou starosti a ukazovat,
že s každým tématem se dá pracovat kreativně a pomocí prožitků.


Rádi bychom vás informovali o vzniku neobyčejného knižního projektu pro děti. Jedná se o knihu Jez jako kanec, která snoubí humornou pohádku, zpěvníky, studiové hudební nahrávky dostupné přes QR kódy a komplexní informace o udržitelném stravování, zpracované snadno uchopitelný způsobem.

Naší vizí je dětem pomoci mnohem hlouběji chápat své tělo, procesy které se v něm odehrávají, souvislost zdraví se stravou, ale i vědomí o kvalitě potravin a dopadech na životní prostředí.

Tento přístup nebere dítě jako někoho, komu se musí direktivne předávat postoje, kterým nerozumí. Chceme naopak ukazovat a vysvětlovat problematiku tak, aby sami čtenáři a posluchači pochopili principy, které odpovídají přirozeným rytmům přírody a našeho těla, stejně jako nejmodernějším vědeckým poznatkům.

Image
Image

Vzhledem ke grafické i audiovizuální náročnosti projektu jsme se rozhodli projekt podpořit u vzniku crowdfundingovou kampaní, která částečně pomůže pokrýt náklady na vznik knihy. Budeme si velmi vážit sdílení kampaně a informací o knize.

Na konceptu se podílí zkušená autorka dětských knih a pedagožka Ludmila Bakonyi Selingerová, krajinná ekoložka a zakladatelka projektů KPZ (komunitou podporované zemědělství) a Výdejny chutí (solidární dovoz bioproduktů s komunitním výdejem). Hudbu připravuji profesionální muzikanti z The Mole's Wing Orchestra.

Celá kniha konceptem i tématem navazuje na předchozí titul Co sežral žralok, která komplexním a zábavným způsobem seznamovala děti s problematikou odpadů, jejich vzniku, třídění, prevencí, ale i filozofií bezobalu a zero waste. Vytváříme takto volnou sérii s environmentálním přesahem.

Velmi rádi poskytneme rozhovor na téma udržitelného stravování, problematiky jídla u dětí, pedagogiky a tvorby knihy pro děti.

Články na Rozmotávači:

Obsah v členské sekci:

  • ...připravujeme...

Online kurzy:

  • ...připravujeme...